Európa moja milovaná!

Autor: František Okál | 16.9.2013 o 18:27 | (upravené 16.9.2013 o 19:48) Karma článku: 9,25 | Prečítané:  253x

V posledných dňoch som počul a mal príležitosť si utvoriť názor na niektoré odohrávajúce sa javy v spoločnosti. Zo všetkého čo sa ku mne dostáva, si s nie malým znepokojením uvedomujem, že Európa vymiera.

Je toľko vecí koľko tu chcem napísať a dúfam, že to všetko nepopletiem, lebo veľmi chcem, aby to bolo zrozumiteľné. Ako mladého 18 ročného študenta, ktorý nezažil veľký zvrat v r. '89, ma desí predstava, že toto by mal byť stav, do ktorého sme sa chceli (a možno mali) dostať. Možno som len naivný chalanisko, ktorý je chudákom už len preto, že ešte stále verí, že môže prísť zmena skrze normálnych radových ľudí, ktorí vyjadria, že sa im niečo nepáči (príp. poskytnú návrhy na konštruktívne riešenia).

Nuž tak poďme do tých vážnejších vôd. Neviem, či si niektorí z vás všimli niektoré problémy systému, v ktorom žijeme. Chcem poukázať na problémy, ktoré sa týkajú žitia. Viete na geografii sa učíme, že prirodzený prírastok klesá (a do budúcna to ružovo nevyzerá) a ľudí na Slovensku ubúda, pretože sa nerodia deti. Jedna vec je pohodlnosť, pretože už to ani zďaleka nie je tak, že ak nemáte deti nebude sa mať kto o vás postarať, a preto by boli deti len komplikáciou, keďže ja by som si nemohol dovoliť taký luxus. Už len kebyže zanedbáme finančnú stránku, ktorá tu tiež hrá naozaj veľkú rolu - koľko by nám také deti zožrali času - preto - nie sú pohodlné. Do kelu, kde sa to v histórii zlomilo, že rodina a potomstvo sa dostali až na druhé miesto za peniaze, luxus, čas a pohodlie? Ako je možné, že krajiny (konkrétne rodiny v nich), ktoré majú viac detí, fungujú napriek materiálnym ťažkostiam. Viete čo je paradox? Ľudia, ktorí v takýchto krajinách boli a navštívili ich, hovoria, že obyvatelia sú tam spokojní a určite mnohokrát šťastnejší ako my vyspelí západniari. Viete oni tam majú zdroj skutočnej radosti - deti.(Neviem ako ty, ale ja keď sa pozriem na malé dieťa alebo ho počujem smiať sa, tak sa neubránim a začnem sa usmievať(smiať) aj ja. Uvedomil som si to práve dnes vďaka jednej mojej profesorke.) Chcem sa týmto každého opýtať takú otázku - "natelo": Keď umrieš, čo tu po tebe zostane?! (Potomstvo (=deti) je určite šanca a nádej pre budúcnosť.)  To je pohodlnosť a osobná zodpovednosť postavenia sa každého človeka k danej veci.

Vidím však problém aj v systéme, ktorý sa tu zaviedol. Proste sa tu len tak vyskytol. Je tu obrovský tlak na mládež - každý, ak chce niečo robiť v tejto dobe nezamestnanosti musí mať vysokú školu(VŠ). (Otázka trochu mimo, bude mať kto robiť nevyhnutné remeslá, keď každý študent bude musieť ísť na VŠ?) A keď je vyvinutý takýto tlak, tak sa týka aj mladých mužov a aj mladých žien. Mladá žena sa dostane na vysokú školu, a keď už je tam tak by sa zrejme patrilo doštudovať. Ukončí školu celá rada, lebo na to naozaj má. Kariéra pred nami. Možno sa vynorí prvý krát otázka: Úúú, a čo takto rodinka a život - niekde sa usadiť a mať detičky? Túto otázku rýchlo ohluší ona sama, a ak nie ona tak rýchlo to urobí blízke okolie: To si si Vš robila zbytočne? No tak, pokračuj v kariére, veď na to máš. Zrelá žena teda robí kariéru a zrazu sa ocitne v 30 rokoch celá sklesnutá jedného večera, že ona už v tomto veku chcela mať dve detičky. (A ak pilne brala antikoncepciu, neviem z akých zásterných ospravedlňujúcich dôvodov tak má zrazu nenormálne veľký problém normálne otehotnieť a mať detičky je problém.) Určite sa tým nechcem dotknúť žien, ktoré sa ocitli v takejto situácii, pretože mi to je naozaj veľmi ľúto. Ja som len zúfalý zo systému aký je nastolený, a potom tu máme málo detí a málo mladých mamičiek a veľa dospelých zrelých žien bez detí, ktoré by vymenili celú kariéru (aspoň) za jedno dieťa hneď pri prvej príležitosti. (Ešte prípadne skok k tej pohodlnosti, štát dá väčší príspevok pri prvom a druhom dieťati a postupne sa to zmenšuje.)

Viete, je mi ťažko a už neviem, čo môžem urobiť pre zmenu (pričom som zatiaľ neurobil naozaj nič). V škole na náboženstve nám sestrička pustila prednášky o tom, ako to funguje v západnej Európe a čo sa tam ako pretláča do vyučovania. Áno narážam presne na povinnú sexuálnu výchovu v pokrokových krajinách. Pre deti je povinná pomaly už od škôlky, a keď sa rodičia odvolajú(prípadne zakážu aby tam deti chodili-podľa viacerých ústav krajín rodičia majú právo na výchovu svojich detí- tak si to odnesú, že zamedzujú deťom povinnú školskú dochádzku.) Cieľom takej sexuálnej výchovy podľa rodovej ideológie, by bola sloboda rozhodnutia sa, či budú deti mužského alebo ženského pohlavia. Budú vychovávaní a vedení a potom sa rozhodnú. WHAT?! Ak mala naša generácia problém nájsť v tejto dobe pre chlapcov poriadny mužský vzor, a pre dievčatá poriadny ženský vzor, keď máme v tejto základnej otázke ešte pomerne jasno, čo to bude neskôr, keď budeme deti vychovávať v neistote a podporovať ich pri ľubovoľnom výbere a oni nebudú mať potuchy, kto je to muž a kto je to žena. To hovorím o ľubovoľnom mužovi a ľubovoľnej žene, pretože takí, ktorých by sme boli ochotní ukázať za ozajstný vzor silného a zároveň galantného muža a krásnej a zároveň starostlivej milujúcej ženy, bude naozaj náročné. Ďalej deti na sexuálnej výchove budú vedené ku skúsenostiam, či už rôzne dotyky, dôkazy nežnosti ale aj praktické veci ako sú používanie kondómu a antikoncepcie. Ako sa bude môcť udržať pri živote Európska kultúra, čo i len jeden autentický národ, ak svojich potomkov bude vychovávať v systéme, ktorý ďalšie potomstvo zamedzí systematickým zneplodňovaním?! Už prichádzame do opačného - nenormáleho - garde, kde žena bude musieť obhajovať už len to, že ona má právo mať deti! (A to sú stále len niektoré veci.) Ja som z toho zúfalý, pretože je to pravda a vlády Európskych krajín neochraňujú život, lebo je to nepohodlné a finančne neprospešné, ale to je jedno, keď to o pár rokov nebude mať byť pre koho prospešné! Ja si to uvedomujem až teraz a to je tiež neskoro, ale Európa vymiera - systematicky, plánovane. A boľavé je najmä to, že zvnútra. Čudujeme sa Rómom, Indom a Číňanom a pomaly sa už aj smejeme, lebo je ich veľa a stále ich pribúda. Nepáči sa nám Islam, lebo má striktné pravidlá, a teda nie je všetko slobodné - ale oni majú potomstvo a ten Islam bude mať kto žiť ďalej! No to, že ich pribúda a nás ubúda, úplne konieckoncov nemusí skončiť najhoršie, lebo oni priestor na život mať budú - veď my, Európania, im chystáme miesta až až! Prebuď sa ty, čo spíš!

Haló, vymierame - Európa moja milovaná!

 

František Okál

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?